wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Równaj w górę - aktualności
Wizyta na UZ-cie


Dnia 25 marca 2014r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami ZSOiE pod opieką pani Renaty Tetery, Pauliny Anufrowicz, Danuty Kulczyk oraz pana Radosława Ugrynowicza odwiedzili mury Uniwersytetu Zielonogorskiego. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z kierunkami matematycznymi, technicznychnymi i przyrodniczymi.

W trakcie ciekawych wystąpień i pokazów przekazywano młodzieży informacje na temat kierunków, jakie warto studiować ze względu na pogłębiający się deficyt inżynierów na polskim rynku pracy.
Wyjazd odbył się w ramach projektu "Równaj w górę".
 

 
POKOT 2014

Dnia 15 marca 2014 aktorzy ze szkolnego  teatru amatorskiego "Bez Nazwy" działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych i Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku wzięli udział w Ponoworocznych Konfrontacjach Teatralnych POKOT 2014 w Gorzowie Wielkopolskim. Przygotowania zespołu do przeglądu ruszyły jeszcze w zeszłym roku , a owocem ciężkiej pracy zarówno reżysera -p.Zofii Zawiślak jak i aktorów jest spektakl pt."Medeis", będący żywym odzwierciedleniem najcięższych grzechów popełnianych przez dzisiejszych ludzi. Mimo początkowego stresu nasz występ na deskach Teatru im. J. Osterwy udał się znakomicie, jednym słowem daliśmy radę. Po zakończeniu wszystkich spektakli nasi aktorzy mieli okazję spotkać się z profesjonalistami w dziedzinie emisji głosu czy pracy z rekwizytem i nauczyć się wielu inspirujących rzeczy. Na zakończenie,  tradycyjnie otrzymaliśmy "magiczne pudełko" do którego inni uczestnicy POKOT-u wrzucali karteczki ze swoimi opiniami o spektaklu, i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że publiczności sztuka "Medeis" też się podobała. Każdy z was będzie mógł wyrobić sobie własną opinię na ten temat,  bo już w czerwcu zapraszamy na premierę naszej sztuki do  Lubskiego Domu Kultury!
 
                                        E. Kurnicka
Spektakl „Medeis” zrealizowany został w ramach projektu  „Równaj w górę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Zajęcia projektowe

Od 9 grudnia pracują pełną parą. Spotykają się po godzinach lekcyjnych. Wybierają zajęcia, z których chcą poprawić wyniki lub dowiedzieć się czegoś ponad program. Nie narzekają, nie marudzą, bo chcą się uczyć. Uczniowie dwóch z lubskich szkół stawiają na naukę!

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i w Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku od początku grudnia realizowany jest projekt „Równaj w górę” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Choć
z niewielkim opóźnieniem, to już zdążył wywrócić do góry nogami czas wolny lubskiej młodzieży. Uczniowie jednak nie narzekają, ochoczo zabrali się do pracy. Wiedzą, ile dzisiaj znaczy nauka. Dodatkowe lekcje przecież kosztują, a w szkole oferuje się je zupełnie za darmo. Szkoły, jako jedyne w powiecie, otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej –kwotę ok. 450 tys. zł. na zajęcia pozalekcyjne, sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne, wycieczki, wyjścia, zaproszenia ekspertów, a także transport po zajęciach do domu. To wszystko za unijne pieniądze.

– Oferta jest niezwykle bogata. Dla 300 osób z obu szkół zaplanowaliśmy aż dwanaście zajęć pozalekcyjnych. Każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Gabriela Fiedler, koordynator projektu „Równaj w górę”. – Dużą popularnością cieszą się zajęcia dla uczniów ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych. Są one skierowane do uczniów chcących poszerzać i rozwijać swoją wiedzę naukową. Grupy są nieliczne, bo 10/15 osobowe. Proponowane zajęcia połączone będą z wyjazdami i wyjściami, a  lekcje prowadzone z wykorzystaniem różnorodnych technik multimedialnych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
"Chodź człowieku, coś Ci powiem"


„Równaj w górę”

17 grudnia o godzinie siedemnastej w auli szkolnej odbyła się premiera spektaklu poetyckiego "Chodź człowieku, coś Ci powiem". Sztuka została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych  i Niepublicznego Gimnazjum w ramach projektu unijnego  ,,Równaj w górę”. Tematem spektaklu była codzienność, odczuwane co dzień emocje, to co nas spotyka. Dotykane były również problemy świata. Mimo wszystko utwory te łączyło jedno: jak żyć, by być dobrym? Ostatnią częścią sztuki był przepis na pogodne, dobre i szczęśliwe życie. Mamy nadzieję, że spektakl wywarł pozytywne wrażenie i widzowie mieli możliwość wynieść wiele dobrego.
Opiekunem grupy projektowej jest pani Zofia Zawiślak.


Człowiek -  najlepsza inwestycja


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 

 

 


Joomla free themes created by Lonex.