wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Wiwat Maj, Trzeci Maj!


3 maja, jak co roku w naszym mieście, uroczyście obchodzono Święto Konstytucji. Konstytucji, która była jednym z najważniejszych momentów w polskiej historii. Konstytucji, która wytyczała nową jakość w budowaniu nowoczesnego państwa.
I wreszcie Konstytucji, która jest wkładem Polski w budowanie wspólnej Europy.

Lubskie obchody Święta 3 Maja rozpoczęły się od uroczystego podniesienia flagi państwowej na Placu Wolności. Młodzież z Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży wszystkim zebranym na placu przed ratuszem rozdała własnoręcznie wykonane okolicznościowe kotyliony. Następnie burmistrz miasta, dyrektorzy szkół i przedstawiciele służb mundurowych w  kolumnie marszowej udali do kościoła pw. NSPJ na mszę św. celebrowaną w intencji Ojczyzny. Lubszczanie mieli okazję podziwiać inscenizację dotyczącą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą w tym roku przygotowali uczniowie Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku. Tak zwana część artystyczna odbyła się w Lubskim Domu Kultury.

 

Chcieliśmy pobudzić mieszkańców naszego miasta.  Zależało nam, aby to święto nie było kojarzone tylko z wieńcami i nudą. Do scenariusza wprowadziliśmy odrobinę współczesności – widzowie mogli poczuć się jak w studiu telewizyjnym – komentują organizatorzy.

Relację z wydarzeń uchwalenia konstytucji przedstawiali na bieżąco komentatorzy. W przerwie można było obejrzeć reklamę… nietuzinkowych osiemnastowiecznych przedmiotów „codziennego użytku”, modne damy, ale nie tylko. Zapewne wszyscy długo pamiętać będą pięknie wykonanego poloneza, który uczniowie zaprezentowali już na początku akademii. Chór składający się prawie z 50 osób też robił wrażenie. Usłyszeliśmy „Mazurka 3 maja” czy „Jak długo na Wawelu”. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia i autorką scenariusza była Zofia Zawiślak. Przygotowaniem uczniów zajęli się także: Aleksandra Abramowicz , Lidia Siwińska, Maria Giedrowicz i  Bartosz Łapa.

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku stanęli na wysokości zadania, choć nie było ono łatwe. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że ochotników do inscenizacji było naprawdę wielu. A to przecież dzień wolny od szkoły. Jednak nikogo nie trzeba było namawiać. Przyszli i pokazali jak być patriotą w XXI wieku – skomentowała dyrektor szkoły Monika Przysmak.
  Joomla free themes created by Lonex.