wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Osiągnięcia 2008/2009

 

  • Łukasz Marcul - 3 m-ce w Regionalnych Mistrzostwach Matematycznych
  • Adriana Tetera - 4 m-ce w Wojewódzkim Konkursie o Powstaniu Wielkopolskim w kategorii praca literacka
  • Łukasz Marcul - 15 m-ce w województwie w konkursie matematycznym ALFIK
  • Emilia Ossowska - wyróżnienie w Lubuskim Konkursie Recytatorskim
  • Emilia Ossowska - udział w konkursie recytatorskim "Las w prozie i poezji"
  • Aleksandra Giedrowicz - udział w Gminnym Konkursie Historycznym
  • Emanuela Górka - III miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym
  • Emilii Ossowskiej- udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej
  • Zespół "Mokre paluchy" - I miejsce w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

 


W kilku słowach – o mądrych głowach          

Podobno „wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Te niezwykle pouczające słowa naszego wieszcza A. Mickiewicza, mocno wzięli sobie do serca gimnazjaliści z Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku i już widać pierwsze efekty.

Po czterech miesiącach wysiłku intelektualnego i klasowej rywalizacji, zbierać laury mogą tylko najlepsi. Najwyższe noty uzyskała Aleksandra Giedrowicz. Pierwszy semestr ukończyła ze średnią ocen z przedmiotów – 5,14. Ola jest także stypendystką Marszałka Województwa Lubuskiego w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych. Opiekunem uczennicy jest mgr Gabriela Fiedler. Wśród najlepszych uczniów możemy wymienić także Łukasza Marcula (średnia ocen 5,00), Paulę Leśniowską (4,92) Szymona Fiedlera (4,92) oraz Robertę Klauz (4,78). Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku ma też pierwszych laureatów konkursów. Swoją przygodę z recytacją poezji wyśmienicie rozpoczęli uczniowie: Jakub Lewicki, który w konkursie recytatorskim „Las w prozie i poezji”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Lubsko, zajął 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych; natomiast Emilia Ossowska zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, zorganizowanym między innymi przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Lubsku. Dużą wiedzą i znajomością technik komputerowych wykazał się Michał Faber, który zakwalifikował się do II części etapu internetowego wojewódzkiego konkursu informatycznego „INTERSIEĆ”. Michał pokonał równie utalentowanych i starszych od siebie kolegów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Mamy nadzieję, ze grono naszych prymusów i laureatów konkursów niebawem powiększy się. Wkrótce rozpoczną się rejonowe konkursy przedmiotowe, na których szkołę reprezentować będą najlepsi z poszczególnych dziedzin. Trzymamy za nich kciuki i życzymy przysłowiowego połamania pióra.

            Mamy nadzieję, ze grono naszych prymusów i laureatów konkursów niebawem powiększy się. Wkrótce rozpoczną się rejonowe konkursy przedmiotowe, na których szkołę reprezentować będą najlepsi z poszczególnych dziedzin. Trzymamy za nich kciuki i życzymy przysłowiowego połamania pióra.

E. Zienkiewicz-Franczak


 

 

  Joomla free themes created by Lonex.