wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
Wizyta Biskupa

Drugiego grudnia naszą szkołę odwiedził ksiądz Biskup Paweł Socha. Wszyscy, odświętnie ubrani, oczekiwaliśmy w modlitwie na dostojnego Gościa w Sali LDK, gdzie odbyło się spotkanie z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Spotkanie poprowadzili: Kinga Rajman z NGdM i Dawid Niewiadomski z ZSOiE, a na scenie zaprezentowało się koło poetyckie pod kierownictwem pani Zofii Zawiślak. Uczniowie mieli także okazję,  zadać nurtujące ich pytania. Wizyta skłoniła wszystkich obecnych do głębokiej refleksji i na pewno zaowocuje w przyszłości.
 
Światowy Dzień Walki z AIDS

Uczniowie i pracownicy NGdM w Lubsku obchodzą corocznie 1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS. Święto to powstało z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia.

W tym dniu na całym świecie, w tym i Polski, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

Uczniowie klasy 1b przygotowali czerwone wstążeczki. Mona Khodary i Dominik Nikrewicz 2 grudnia rozdali wstążeczki oraz broszury edukacyjne nt. HIV/AIDS uczniom oraz pracownikom szkoły.

Czerwona wstążeczka – to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami, przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS.

Izabela Pasicka

 
Zmiana w terminarzu spotkań z rodzicami
Informujemy, że nastąpiła zmiana w terminarzu spotkań z rodzicami.Zebranie "Otwarte drzwi" - informacja o uczniach zagrożonych oceną niedostateczną, zamiast 04 grudnia odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17.30
 
To już półmetek! Połowinki klas drugich


Organizacja balu „półmetkowego” w naszej szkole stała się już tradycją. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, szkolne połowinki odbyły się w auli ZSOiE. 22 listopada klasy drugie (IIa ,IIb ,IIc) wspólnie ze swoimi wychowawczyniami (panią Ewą Zienkiewicz-Franczak, panią Anną Ćwik i panią Pauliną Anufrowicz), bawiły się doskonale przy muzyce dyskotekowej. O godzinie 19. zaserwowano pizzę  z jednej z lubskich pizzerii. O godzinie 22. uczniowie w wyśmienitych nastrojach bezpiecznie wrócili do swoich domów. – Niesamowita impreza i niezapomniane wrażenia. Szkoda, że półmetek jest organizowany tylko raz na trzy lata gimnazjum… Teraz czekamy na bal – komentują uczniowie.

 
Turniej Regionalny w Piłce Nożnej Dziewcząt

 

W dniu 26 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. odbył się Turniej Regionalny w Piłce Nożnej Dziewcząt rocznik 1998-2000.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Gimnazjum nr 9 Gorzów Wlkp., Gimnazjum Kaczory, Gimnazjum Nr 1 Kostrzyn nad Odrą, Gimnazjum nr 7 Gorzów Wlkp. ,Niepubliczne Gimnazjum Lubsko, Gimnazjum nr 20 Gorzów Wlkp., Gimnazjum Strzelce Kraj. i Gimnazjum Sportowe nr 2 Gorzów Wlkp.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach grając systemem "każdy z każdym". Następnie rozgrywane były mecze o poszczególne miejsca w turnieju. W meczu o 7 miejsce spotkały się zespoły z Gimnazjum nr 20 i Gimnazjum Kaczory. Mecz zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy trzeba było wykonywać rzuty karne. Skuteczniejsze były uczennice Gimnazjum nr 20 zwyciężając 2:1. Piąte miejsce zajęło Gimnazjum nr 9 Gorzów Wlkp., które  pokonało 1:0 Gimnazjum nr 7 w Gorzowie Wlkp. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą. W regulaminowym czasie gry gimnazjalistki z Kostrzyna zremisowały bezbramkowo z Niepublicznym Gimnazjum Lubsko, ale okazały się lepsze w egzekwowaniu rzutów karnych (3:2). W turnieju sukces odniosła drużyna Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie wygrywając w finale z zespołem ze Strzelec Krajeńskich 4:0.( relacja LZPN Zielona Góra)

W grupie Nasze gimnazjalistki pokonały Gimnazjum nr 20 Gorzów Wlkp.: 3:0 (bramki K. Kędzior, Oktawia Maciak, Natalia Raginia), zremisowały z Gimnazjum nr 7 Gorzów Wlkp:0:0 i przegrały z Gimnazjum Sportowym 3:0. Dzięki czemu w grupie zajęły 2 miejsce i w fazie play-off walczyły z Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie o trzecie miejsce w turnieju.

Skład : Róża Dobersztajn (gościnnie), Natalia Raginia (kapitan), Oktawia Maciak, Karolina Urban, Kamila Kędzior (gościnnie).

Trenerem zespołu jest: Leszek Banaś

 
Ogólnopolska Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
22 listopada 2013 roku w Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku odbył się etap szkolny XXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Udział w teście wzięło pięciu uczniów z klas I i III. Uczestnicy olimpiady wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
Do zawodów rejonowych zakwalifikowała się uczennica klasy III Sylwia Musidlak. Na pozycji drugiej uplasował się Dominik Nikrewicz z klasy I b, a na trzeciej - Mona Khodary z klasy I b.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych etapach olimpiady.
Izabela Pasicka
 
 
Konkurs Wiedzy o Cukrzycy
15 listopada 2013 roku w ZSOiE w Lubsku odbył się Konkurs Wiedzy o Cukrzycy
w ramach Światowego Dnia Chorych na Cukrzycę. Udział w konkursie wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych oraz Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiedzy na temat cukrzycy. Z dwudziestu uczestników wyłoniono zwycięzców konkursu:
I m-ce Sylwia Musidlak – uczennica klasy III Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży
II m-ce: Natalia Pietras – ucz. klasy III Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży
              Anita Wawrów – ucz. klasy I ZSOiE w Lubsku
III m-ce: Martyna Fila – ucz. klasy II Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży

Gratulujemy wielkiego sukcesu !!!
Izabela Pasicka
 
 
Szkolne etapy konkursów

Szkolne etapy konkursów już prawie za nami !

Poniżej przedstawiamy uczniów, którzy zakwalifikowali się  do etapów rejonowych. Życzymy powodzenia i czekamy na dalsze sukcesy.

CHEMIA

Natalia Pietras

Marcin Hermansdorfer

Jakub Ludwig

JĘZYK ANGIELSKI

Marcel Muroń

Marcin Hermansdorfer

Krystian Kaczmarczyk

HISTORIA

Sylwia Musidlak

Natalia Pietras

Julia Kuśmierczyk

Marcin Hermansdorfer

FIZYKA

Natalia Pietras

JĘZYK NIEMIECKI

Dawid Mikos

Marcin Hermansdorfer

Michał Draguła

Oliwia Opałka

JĘZYK POLSKI

Oliwia Opałka

Julia Kuśmierczyk

Marcin Hermansdorfer

Natalia Pietras

Emilia Rutkowska

Katarzyna Szturomska

Sylwia Musidlak

MATEMATYKA

Emilia Rutkowska

Natalia Pietras

Wiktor Mroziński

Marcin Hermansdorfer


 
Konkurs przedmiotowy z geografii
14 listopada 2013 r. uczniowie Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich wzięli udział w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z geografii. W etapie szkolnym konkursu udział wzięło 11 uczniów. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

Do zawodów rejonowych awansowali uczniowie:
- Emilia Rutkowska, klasa IIIa  
- Sylwia Musidlak, klasa IIIb
- Natalia Pietras, klasa IIIb 
- Julia Kuśmierczyk, klasa IIIc  
- Mateusz Bondarenko, klasa IIc  
- Andrea Sierko, klasa Ia   
- Szymon Musidlak, klasa Ia  
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Opiekun uczniów – Izabela Pasicka
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 45
Joomla free themes created by Lonex.