wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

 

 

13 grudnia 2013 r. Sylwia Musidlak, uczennica klasy IIIb Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku wzięła udział w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Zadaniem uczestników olimpiady było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, udzielania pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia. Sylwia otrzymała największą liczbę punktów zdobywając tym samym I miejsce. Jako zwyciężczyni etapu rejonowego weźmie udział w etapie okręgowym w/w olimpiady reprezentując wszystkie szkoły gimnazjalne naszego regionu.

Gratulujemy Sylwii sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Opiekunem uczennicy jest p. Izabela Pasicka

 
Spektak poetycki dla ucznów

Dnia 18 grudnia (środa) w auli szkolnej odbędzie się przedstawienie kółka poetyckiego ,,Chodź człowieku, coś ci powiem".

 
klasy drugie - na drugiej godzinie lekcyjnej
klasy trzecie - na trzeciej godzinie lecyjnej
 
Spektakl poetycki

"Zaprawdę godnym i sprawiedliwym

słusznym i zbawiennym jest 

żeby człowiek w życiu onym

sprawiedliwym był i godnym

żeby człowiek był człowiekiem...”

Dnia 17 grudnia (wtorek) o godzinie 17:00 w auli szkolnej odbędzie się premierowe przedstawienie kółka poetyckiego ,,Chodź człowieku, coś ci powiem".

 
Sukcesy w konkursach recytatorskich
Niegdyś Konstanty Damrot napisał, że „otwartą księgą jest natura dla tego, kto w niej czytać umie”. Czytać, a nawet pięknie deklamować. Przekonała się o tym uczennica klasy II b – Aleksandra Szklarska, która 12 grudnia w Lubskim Domu Kultury zachwyciła swoją recytacją jury i zdobyła wyróżnienie. To nie pierwszy sukces recytatorski uczennicy. 29 listopada Ola zajęła I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim poezji religijnej. II miejsce w tym konkursie zajęła Weronika Białooka z klasy I b, natomiast Oliwia Opałka z klasy II b zdobyła wyróżnienie. Opiekunkami uczennic były: pani Grażyna Zienkiewicz i pani Ewa Zienkiewicz-Franczak. Gratulujemy sukcesów!
 
Wojewódzki Konkurs Poezji Angielskiej “Let’s Write”
Gratulujemy Oli Jóźwik z klasy 2b wysokiego, 6 miejsca w Wojewódzkiem Konkursie Poezji Angielskiej “Let’s Write”.
W konkursie wzięło udział 26 szkół.Nadesłano ponad 80 wierszy.
Jurorzy to:
·  powiat międzyrzecki - mgr Dorota Górna, Zespół Edukacyjny w Skwierzynie
·  powiat zielonogórski- mgr Beata Strzelczyk, Zespół Szkół w Świdnicy
·  powiat gorzowski- mgr Agnieszka Szatkowska, Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie Wlkp.
·  juror główny- dr Grzegorz Śpiewak

6 miejsce: Aleksandra Jóźwik, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
za wiersz : Human being
A man is like a leaf
At first does not exist
Suddenly...
Begins to sprout
Grows up
Becomes worthy
Is like a model or perfect thing
And then ....
Slowly falls
Transforms beyond recognition
Behavior
And appearance
Become different
Until finally drops
Go down so low
That raising is impossible
Ridiculed
Humiliated
Nonentity
Dies

nauczyciel prowadzący: mgr Ela Szymańska
 
IX Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

3 października 2013 roku w Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku odbyła się część testowa IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Udział w teście wzięło pięciu uczniów z klasy II i III. Uczestnicy olimpiady wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowała się uczennica klasy IIIa Emilia Rutkowska- opiekun Paulina Anufrowicz i z IIIb Natalia Pietras-opiekun Maciej Witczak.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych etapach olimpiady.
Paulina Anufrowicz
 
Próbny egzamin

Od wtorku do czwartku uczniowie naszego Gimnazjum, zmagali się z próbnymi testami gimnazjalnymi przygotowanymi przez wydawnictwo OPERON. Była to jedna z szans sprawdzenia poziomu swojej wiedzy przed prawdziwym egzaminem.
W galerii możecie obejrzeć zdjęcia.

 
Niezwyke Mikołajki

6 grudnia do Niepublicznego Gimnazjum zawitał Mikołaj z niezwykłym prezentem dla szkoły – czekiem na 15 000 zł! W tym dniu świętowano szkolne Mikołajki. Mikołajów tego dnia nie brakowało, bowiem  uczniowie byli przebrani za mikołaje i śnieżynki. Każda klasa przygotowała list do Mikołaja, w a nich moc marzeń, nie tylko osobistych, ale i próśb do nauczycieli. Po udanej zabawie, pełnej śmiechu, ozdobionej szkolnym kabaretem i świątecznym piosenkami, przyszedł czas na największy prezent. Prezes NAU pan Adam Rowicki ,w obecności przedstawiciela agencji pana Jarosława Szyperskiego ,przekazał dyrektor szkoły Monice Przysmak czek na kwotę 15000 zł za II miejsce w konkursie agencji ubezpieczeniowej NAU na doposażenie świetlicy szkolnej w nowe ławki, krzesła, komputery, tablicę multimedialną, programy edukacyjne i inne pomoce dydaktyczne.
 
Ważne informacje

Uwaga Trzecioklasiści!!

We wtorek o godzinie 9:00 rozpoczynają się próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem! Szczegółowy harmonogram znajduje się na tablicy ogłoszeń. Życzymy powodzenia!

 

Zebranie  dla Rodziców

W środę odbędzie się zebranie dla Rodziców o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.


 Projekt startuje

 W poniedziałek zaczynają się zajęcia w ramach projektu unijnego „ Równaj w górę”.

Dla osób dojeżdżających jest zapewniony dowóz do domu. Zapraszamy!
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 45
Joomla free themes created by Lonex.