wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!!!

Zapraszamy Wszystkich na zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego w pierwszym tygodniu  ferii  szkolnych.

Plan zajęć:

Przedmiot

Dzień

Godzina

Fizyka

wtorek

9:00- 11:00

Historia z wos

czwartek

9:00- 11:00

Matematyka

(11.02.2014)
wtorek

13:00- 15:00

Geografia, biologia

poniedziałek, wtorek, środa

9:00 – 12:00

Język niemiecki

poniedziałek

11:00 – 13:00,

Język niemiecki

wtorek, środa

10:00 – 12:00

Język niemiecki

poniedziałek,

środa – 12:00 – 14:00

Język polski

poniedziałek

8:00 – 11:30

Język angielski

poniedziałek,
 wtorek, środa

10:30 – 12:30


Piłka nożna  dla wszystkich:

1 tydzień  od 10:00 do 11: 30  - hala spotrowa

 

 
Najlepsi z najlepszych


W tym semestrze na brak sukcesów w Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży nie można narzekać. W kuratoryjnych konkursach przedmiotowych mamy już 11 finalistów: 2 z chemii – Natalia Pietras, Jakub Ludwig (opiekun: Lilia Busz), 2 z biologii: Sylwia Musidlak
i Natalia Pietras (opiekun: Izabela Pasicka), 3 z języka polskiego: Emila Rutkowska, Sylwia Musidlak, Marcin Hermansdorfer (opiekun: Ewa Zienkiewicz-Franczak),
3 z geografii: Sylwia Musidlak, Natalia Pietras i Emilia Rutkowska (opiekun: Izabela Pasicka), 1 z fizyki Natalia Pietras (opiekun Maciej Witczak). Ponadto do etapu ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny zakwalifikowała się Natalia Pietras (I miejsce w  województwie) – opiekun: Ewa Zienkiewicz-Franczak, do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zakwalifikowała się Sylwia Musidlak (opiekun: Izabela Pasicka), do zawodów okręgowych Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów zakwalifikowały się: Emilia Rutkowska i Natalia Pietras (opiekunowie: Paulina Anufrowicz, Maciej Witczak)

w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS laureatem został Bartosz Woźniak (opiekun:Andrzej Bryłka), natomiast w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej 9 miejsce zajęła Natalia Pietras. Tym samym otrzymała dyplom laureata. Z kolei Marcin Hermansdorfer zajął 13 miejsce w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla mistrzów (opiekun uczniów: Ewa Zienkiewicz-Franczak), w wojewódzkim Konkursie Poezji Angielskiej Aleksandra Jóźwik zajęła 6 miejsce (opiekun: Elżbieta Szymańska).
Wszystkim Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki, czekając na kolejne sukcesy.

 
Konkurs geograficzny
17 stycznia 2014 roku obył się w Żaganiu etap rejonowy konkursu kuratoryjnego z geografii. Udział w nim wzięło siedmiu uczniów Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku. Tydzień później nastąpiło ogłoszenie wyników, trzy nasze uczennice: Sylwia Musidlak,  Natalia Pietras  oraz Emilia Rutkowska dostały się do etapu okręgowego w/w konkursu.
Zawody okręgowe odbędą się 1 marca 2014r. Powodzenia !!!
Opiekunem uczniów jest Izabela Pasicka

 
Konkurs biologiczny
9 stycznia 2014 roku obył się w Żarach etap rejonowy konkursu kuratoryjnego z biologii. Udział w nim wzięło czterech uczniów Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku. Tydzień później nastąpiło ogłoszenie wyników, dwie nasze uczennice: Sylwia Musidlak oraz Natalia Pietras  dostały się do etapu ostatniego, czyli okręgowego w/w konkursu.

Zawody okręgowe odbędą się 27 lutego 2014r. Powodzenia !!!
Opiekunem uczniów jest Izabela Pasicka
 
Koncert zimowy

22 stycznia, w mroźny, grudniowy wieczór, w auli ZSOiE odbyło się nietypowe zebranie
z rodzicami. Nietypowe, ponieważ miało uroczysty charakter. Tego dnia posumowano pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014. Chwilę wcześniej odbyła się Rada Pedagogiczna, podczas której Pani dyrektor Monika Przysmak dokonała podsumowania wszystkich działań dydaktyczno-wychowawczych tych kilku miesięcy. Następnie, wraz z gronem pedagogicznym, udała się do auli, by tam spotkać się z rodzicami uczniów, którzy w tym semestrze osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Gratuluję Państwu takich pociech. Wiem, że Państwa dzieci ciężko pracowały przez ten semestr – mówiła Pani dyrektor. I następnie dodała, że wysoka średnia w nauce jest rezultatem nie tylko talentu, pewnych wrodzonych predyspozycji, ale także pracy, zaangażowania i przede wszystkim zamiany chęci w działanie.

W przerwach na wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom wyróżnionych uczniów, zgromadzeni mogli rozgrzać się nie tylko przy ciepłej herbacie, ale także w trakcie występów uczniów, którzy przedstawili program artystyczny. Prowadzący koncert uczniowie: Kinga Rajman i Wojciech Opaliński, po raz kolejny mieli okazję sprawdzić się w roli konferansjerów. Tego dnia nie zabrakło sporej dawki humoru podczas występu kabareciarzy czy diabełków z jasełek, ale także chwili refleksji podczas wystąpień naszych wokalistek i aktorów ze szkolnego teatru.

Choć na dworze siarczysty mróz, to w naszej szkole atmosfera jest rozgrzewająca -  podkreślała Pani dyrektor. Trudno było zaprzeczyć. Rzeczywiście, dobrego nastroju nikomu nie brakowało. W tym semestrze aż 58 uczniów zostało wyróżnionych. Taki wynik niezmiernie cieszy i na pewno mobilizuje wszystkich do ciężkiej pracy podczas tych kolejnych kilku miesięcy. Miejmy nadzieję, że z podobnym lub nawet lepszym skutkiem J


 
 
Wycieczka do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 
21 stycznia 2014 r. klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Anną Ćwik odbyła wycieczkę do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Lubsku.  Uczniowie zostali zapoznani, przez oprowadzającego pracownika p. Stanisława Sachara,  z najnowocześniejszą technologią i zasadami funkcjonowania tego obiektu. Mimo zimna było bardzo wesoło, a jak widać na załączonym zdjęciu, niektórzy czuli się jak u siebie ;-)
 
Wyniki Olimpiady Matematycznej Olimpus
Znamy już wyniki Olimpiady Matematycznej Olimpus, laureatami zostali Bartosz Woźniak z kl. 1b i Natalia Pietras z klasy 3b. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Opiekunami uczniów są mgr Andrzej Bryłka i mgr Maciej Witczak.

 
Natalia laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej!

14 listopada 2013 roku w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Do olimpiady zgłosiło się 7 uczniów z naszej szkoły: Natalia Pietras, Marcin Hermansdorfer, Radosław Drozd, Sylwia Musidlak, Oskar Pysz, Michał Draguła i Marcel Muroń. W styczniu ogłoszono wyniki olimpiady. Okazało się, że Natalia Pietras zajęła 9 miejsce w Polsce i tym samym otrzymała Dyplom laureata.
Gratulujemy Natalce kolejnego sukcesu!
Opiekunką uczennicy jest pani Ewa Zienkiewicz-Franczak.
 
Natalia w Wielkim Finale Konkursu Ojczyzny Polszczyzny!

15 stycznia dwoje uczniów z naszej szkoły : Natalia Pietras z kl. IIIb i Marcin Hermansdorfer z kl. IIIa, wzięło udział w Małym Finale Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Uczniowie mieli za zadanie przygotować przemówienie na jeden z wylosowanych tematów. Łączna liczba punktów z części pisemnej i ustnej miała decydować o tym, kto będzie reprezentował województwo lubuskie w Wielkim Finale we Wrocławiu. Natalia Pietras
zdobyła 38 punktów i to ona już w marcu pojedzie walczyć o tytuł laureata Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Marcin Hermansdorfer zajął III miejsce. Gratulujemy!
Opiekunką uczniów jest pani Ewa Zienkiewicz-Franczak.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 45
Joomla free themes created by Lonex.