wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
Informacje na poniedziałek

UWAGA

W poniedziałek 11 marca wszystkie lekcje są skrócone, ostatnia 7 lekcja kończy się o godzinie 12.55.

Język francuski

Koło j. francuskiego odbędzie się wyjątkowo o godzinie 13.00
 

 
Ogólnopolski Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"

Dnia 5 marca 2014 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom". Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży reprezentowali Patrycja Ziemba i Oskar Pysz. Oskar Pysz zajął IV miejsce wśród uczniów szkół gimnazjalnych.

Opiekunem uczniów jest pani Renata Tetera. 

 
Konkurs recytatorski
W czwartek 26 lutego, w kawiarni Lubskiego Domu Kultury, odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły udział wzięli: Martyna Fila z klasy II a, Małgorzata Skórzewska z klasy III a, Mateusz Krawczak z klasy II c, Weronika Białooka z klasy I b i Aleksandra Szklarska z klasy II b. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Małgorzata Skórzewska i Martyna Fila, które już 6 marca wystąpią w Żarach. Trzymamy kciuki!
 
Tour de Forst

Na przełomie lutego i marca członkowie regionalnego koła historycznego z Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku oficjalnie rozpoczęli sezon rowerowy. Wyjątkowo piękna pogoda, jak na tę porę roku, umożliwiła zaplanowanie wycieczki do zaprzyjaźnionych miejscowości: Brodów i Forst. Dwunastoosobowa grupa, wraz z opiekunem Bartoszem Łapą – nauczycielem historii, udała się nową drogą rowerową w kierunku Brodów. Na miejscu członkowie koła zwiedzili ruiny barokowego pałacu Brühla – pierwszego ministra króla Augusta III, oraz pozostałości po przypałacowym parku, zaprojektowanym w stylu angielskim. Jeden z uczestników koła – Błażej Kloc – przedstawił krótką historię tego zabytku. Kolejnym miejscem docelowym wycieczki było niemieckie miasto Forst, z którym to Lubsko i Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży utrzymują przyjacielskie relacje. Pobyt w Forst upamiętniła licznymi zdjęciami na tle lokalnych zabytków Julia Kuśmierczyk. Dla młodzieży jedną z atrakcji był również miejscowy kebab, znany ze swojego smaku nawet po wschodniej stronie Nysy Łużyckiej.
Trasa liczyła niespełna 60 km i  z licznymi przystankami i przygodami trwała ponad 6 godzin. Podziękowania należą się wszystkim członkom eskapady, którzy niemiłosiernie zmęczeni dotarli do celu cali i zdrowi! Potwierdzili tym samym dobrą formę fizyczną po zimie. Słowa uznania trzeba skierować również do uczennicy ZSOiE  Inez Grzegorczyk, która zgodziła się dobrowolnie pomóc w koordynowaniu całą wycieczką
Kolejne wyprawy zaplanowane są na początek marca. Trzymajmy kciuki za lubską młodzież z NGdM, która za punkt honoru postawiła sobie zwiedzenie wszystkich zabytków
w rejonie Lubska do końca roku szkolnego! Powodzenia!
B. Łapa
 
Niech żyje BAL


W czwartek 27.02.2014r., w Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich bal karnawałowy. Przygotowaniem imprezy zajęła się Szkolna Rada Młodzieży wraz z opiekunem – panem Mateuszem Siemionem. Każda klasa miała swój niewątpliwy wkład w imprezę, gdyż wspólnymi siłami został przygotowany szwedzki stół i dekoracje auli.

Bal uroczyście otworzyła pani dyrektor Monia Przysmak – zapowiedziała wspaniałą zabawę i powitała zebranych uczniów, którzy przybyli w oryginalnych przebraniach i pięknych strojach wieczorowych.  Tego wieczora nikt nie podpierał ścian, uczniowie tańczyli do utworów wykonywanych na żywo przez zespół muzyczny „Mexicana”.
Myślę, że nasz gimnazjalny bal karnawałowy już na stałe wpiszemy do kalendarza imprez szkolnych. To był bardzo dobry pomysł. Młodzież pokazała, że potrafi się bawić i zna zasady dobrego wychowania – skomentowała dyrektor M. Przysmak, która była inicjatorką tego pierwszego balu karnawałowego w NGdM.
Po udanej zabawie wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.

 
Uwaga uczniowie klas trzecich!

Prosimy wszystkich trzecioklasistów o zapoznanie się z Wewnątrzszkolną instrukcją przygotowania i organizacji egzaminu gimnazjalnego w Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku w roku szkolnym 2013/2014. Dokument dostępny jest w menu O szkole pozycja Dokumenty szkolne lub kliknij tutaj.

 
Halowa Piłka Nożna

 
Walentynki
W poniedziałek (17.02.2014) w naszej szkole będzie działać poczta walentynkowa. Do specjalnie przygotowanej skrzynki nasi uczniowie będą mogli wrzucać życzenia, wyrazy sympatii, a nawet wyznania miłosne dla swoich kolegów i koleżanek. Siedzibą poczty będzie świetlica, do której należy przynieść własne kartki lub zakupić je na miejscu. Walentynki trafią do dresatów 17 lutego, nie wcześniej niż po 4 lekcji.
Każda osoba wysyłającą walentynkę bierze udział w loterii. Główną nagrodą będzie karta darmowego wstępu na nasz bal karnawałowy!
 
Gimnazjaliści w Stolicy

Kilka dni przed feriami zimowymi, grupa młodzieży z  Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku wybrała się w daleką podróż zwiedzać stolicę Polski, a przede wszystkim pogłębiać swoją wiedzę w Centrum Kopernika.
Mróz zmalał i wszyscy w doskonałych humorach ruszyliśmy pociągiem do Warszawy, gdzie dotarliśmy w godzinach południowych. Stolica przywitała nas drobnym śniegiem, co jednak nikomu nie przeszkadzało, ba, tym bardziej wprawiało nas w zimowy nastrój, jeszcze na ulicach, świąteczny.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, niektórzy z nas pomimo mrozu i wiatru odważyli się nawet wjechać na wieże widokową i podziwiać panoramę zaśnieżonej stolicy.
Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie wraz z przewodnikiem przeszliśmy trasę piłkarza i od „kuchni” zobaczyliśmy, jak wyglądają chwile przed i po meczu naszych footboolowych gwiazd.
Na zakończenie dnia udaliśmy się  na Stare  Miasto. Spacerując  Traktem Królewskim, w scenerii świątecznych dekoracji i ozdób zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Kościół św. Anny, Kolumnę Zygmunta, grób Nieznanego Żołnierza.
Noc spędziliśmy w  bardzo ładnym hotelu, a nocnym rozmowom nie było końca…
Następny dzień należał do Centrum Nauki Kopernik. Jest to niezwykłe miejsce. Mogliśmy w sposób ciekawy i niekonwencjonalny dowiedzieć się wiele ważnych informacji z fizyki, chemii, biologii czy geografii.  Mieliśmy możliwość uczestniczyć w pokazach i prezentacjach lub samodzielnie badać tajniki nauki. Było to dla nas wszystkich niesamowite wydarzenie, bo w kilka chwil mogliśmy pojąć i zrozumieć, jak zbudowany jest świat.
O 17 pociągiem ICC szczęśliwie wróciliśmy do Lubska i obiecaliśmy sobie, że to nie jest nasza ostatnia wycieczka do Warszawy.
Katarzyna Szturomska
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 45
Joomla free themes created by Lonex.