wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”
12 marca 2014r. w naszym gimnazjum odbył sie konkurs pod hasłem "Żyj smacznie i zdrowo", zorganizowany przez firmę Winiary. Klasa 3B przygotowała prezentację multimedialną oraz pyszne kanapki, które spróbować mieli okazję uczniowie naszej szkoły i zaprzyjaźnionego ZSOiE. W quizie sprawdzającym wiedzę o zdrowym żywieniu i podsumowującym prelekcje najlepsza okazała się Aleksandra Tetera uczennica klasy II „a” NGdM, drugie miejsce zajęła Kasia Szturomska z klasy I „a”, a trzecie Mateusz Borowy uczeń klasy I „n” ZSOiE. Opiekunem uczniów była pani Izabela Pasicka. Prelekcję pomogła przygotować pani Aleksandra Abramowicz – wychowawca klasy 3 „b” NGdM w Lubsku.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 
 
WITAJ WIOSNO!!!

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole przebiegł w niezwykle miłej atmosferze. Obchody rozpoczęły się spotkaniem w klasach z wychowawcami. Następnie cała społeczność szkolna spotkała się na placu apelowym, gdzie odbył się "Talent show" oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Jury uznało, że najbardziej atrakcyjny program artystyczny przygotowała klasa IIc, a największą pomysłowością przy tworzeniu stroju wykazał się Wojciech Opaliński z klasy IIIa.
 
Teatr profilaktyczny "Dolce vita"

19 marca 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli teatr profilaktyczny pt. "Dolce vita", który miał za zadanie ustrzec młodzież przed sięganiem po środki odurzające.
Spektakl o tej samej tematyce zatytułowany "Euforia" zobaczyli także późnym popołudniem rodzice naszych pociech.
 
POKOT 2014

Dnia 15 marca 2014 aktorzy ze szkolnego  teatru amatorskiego "Bez Nazwy" działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych i Niepublicznym Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku wzięli udział w Ponoworocznych Konfrontacjach Teatralnych POKOT 2014 w Gorzowie Wielkopolskim. Przygotowania zespołu do przeglądu ruszyły jeszcze w zeszłym roku , a owocem ciężkiej pracy zarówno reżysera -p.Zofii Zawiślak jak i aktorów jest spektakl pt."Medeis", będący żywym odzwierciedleniem najcięższych grzechów popełnianych przez dzisiejszych ludzi. Mimo początkowego stresu nasz występ na deskach Teatru im. J. Osterwy udał się znakomicie, jednym słowem daliśmy radę. Po zakończeniu wszystkich spektakli nasi aktorzy mieli okazję spotkać się z profesjonalistami w dziedzinie emisji głosu czy pracy z rekwizytem i nauczyć się wielu inspirujących rzeczy. Na zakończenie,  tradycyjnie otrzymaliśmy "magiczne pudełko" do którego inni uczestnicy POKOT-u wrzucali karteczki ze swoimi opiniami o spektaklu, i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że publiczności sztuka "Medeis" też się podobała. Każdy z was będzie mógł wyrobić sobie własną opinię na ten temat,  bo już w czerwcu zapraszamy na premierę naszej sztuki do  Lubskiego Domu Kultury!
 
                                        E. Kurnicka
Spektakl „Medeis” zrealizowany został w ramach projektu  „Równaj w górę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Spartakiada Młodzieży w SZACHACH

Dnia 8 marca 2014 r. odbyła się Powiatowa Spartakiada Młodzieży w SZACHACH. Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w rozgrywkach drużynowych zajęli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy sukcesu. Naszą szkołę reprezentowali:
- Mateusz Bondarenko kl. 2c
- Michał Rajman kl. 1a
- Hubert Majchrowski kl. 3b
- Sylwia Musidlak kl. 3b
 
 
 
Teatr dla Rodziców

 

Zapraszamy na teatr profilaktyczno-edukacyjny dla Rodziców „Euforia”
( spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych) 19 marca 2014 o godzinie 16.30 w auli szkolnej budynek C.

O godzinie 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami.

 
UWAGA pierwszoklasiści!
Tylko do piątku 14 marca, można zapisać się na wymianę polsko-niemiecką w Krzyżowej.Osoby, które się zdecydują proszone są o przyniesienie zaliczki w wysokości 100 zł do pana Mateusza Siemiona. W przyszłym tygodniu będziemy prowadzić zapisy wśród uczniów klas drugich.
Wymiana odbędzie się w dniach 2-6 VI a jej całkowity koszt wynosi 400zł (przejazd autokarem, nocleg, posiłki, warsztaty, wycieczka do Wrocławia).

 
POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ
W dniu 07 marca 2014 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ organizowany przez  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.

W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów ze szkół gimnazjalnych w powiecie żarskim. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Burmistrza Miasta Lubsko, Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Lubskiego Domu Kultury.
Zaproszenie na Konkurs przyjęli między innymi: Wioletta Markulak - Koordynator Terenowego Zespołu Wizytatorów Kuratorium Oświaty w Żarach, Danuta Madej - Wicestarosta Powiatu Żarskiego, Bogdan  Bakalarz - Burmistrz Miasta Lubsko oraz Janusz Dudojć - Przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego.
W Jury zasiedli: Lech Krychowski - dyrektor Lubskiego Domu Kultury, Gabriela Fiedler - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych  w Lubsku, Julia Selleng - lektor Szkoły Języka Łużyckiego w Cottbus,  dr Marek Kuczyński - katedra Anglistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Maciej Sławny - specjalista d.s. edukacji muzycznej i wokalnej.
W konkursie oceniano dwie kategorie: „Zespół” oraz „Solista”, przy czym punktowana była: poprawność językowa, walory muzyczne i ogólne wrażenia artystyczne. Zdaniem Jurorów tegoroczny Konkurs był na wysokim poziomie zarówno pod względem muzycznym jak i językowym.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
•    Tomasz Wójtowicz, Szymon Jurkowski i Hubert Mazurek jako zespół „The painkillers” otrzymali Nagrodę Główną – występ jako GWIAZDA na festiwalu JAPA. Chłopcy zaśpiewali po angielsku piosenkę „Roll over Beethoven”.
•    Wojtek Opaliński, Jakub Ludwig, Natan Borkowski i Piotr Janas otrzymali Wyróżnienie w kategorii „ZESPÓŁ” za zaśpiewaną po angielsku piosenkę „Y.M.C.A.”
•    Oliwia Opałka otrzymała Nagrodę Główną w kategorii „SOLISTA” – występ jako GWIAZDA na festiwalu JAPA¬. Oliwia  zaśpiewała po angielsku piosenkę „Surrender”.
•    Katarzyna Szturomska otrzymała II miejsce w kategorii „SOLISTA”  . Kasia zaśpiewała po angielsku piosenkę  „Hero”.
•    Wiktoria Owsianka otrzymała wyróżnienie w kategorii „SOLISTA”  Wiktoria zaśpiewała po angielsku piosenkę „ Listen to Your Heart”.

GRATULUJEMY WYSTĘPÓW WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ICH OPIEKUNOM.
ZAPRASZAMY NA DRUGĄ EDYCJĘ KONKURSU W 2015 ROKU !!!
 
"Kamienie na szaniec"

 

Kiedy: 14 marca (piątek), początek seansu: 12.45

Gdzie: sala widowiskowa LDK-u

Kto: wszystkie klasy gimnazjum oraz nauczyciele mający 6 i 7 lekcję

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 45
Joomla free themes created by Lonex.