wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych *** rok szkolny 2013/2014 6 laureatów i 7 finalistów konkursów przedmiotowych! *** zapraszamy na drzwi odtwarte 14-15 maja
Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
Kierunek – Berlin

26 marca uczniowie klas drugich Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku wzięli udział w wycieczce do Berlina, której celem były: wizyta w Niemieckim Muzeum Techniki oraz w AqaDomu - największym na świecie cylindrycznym akwarium z wodą morską, z siedzibą w hotelu Radisson Blu w berlińskiej dzielnicy Mitte.
Do Berlina uczniowie wraz z opiekunami: panią Anną Ćwik, panią Pauliną Anufrowicz, panią Ewą Zienkiewicz-Franczak, panem Leszkiem Banasiem i panem Mateuszem Siemionem, dotarli o godzinie 10.30. Podczas podróży pani przewodnik zapoznała wszystkich z historią Berlina. Pierwszym punktem programu było Muzeum Techniki – muzeum dla prawdziwych odkrywców. Zwiedzający mogli obejrzeć bogate spektrum osiągnięć technicznych. Wystawy tematyczne obejmowały: lotnictwo, marynarkę, kolej, przemysł samochodowy, technikę filmową, historię komputerów, rolę przemysłu chemicznego i farmaceutycznego w naszym życiu i wiele, wiele więcej.
Kolejną atrakcją dla zwiedzających był AquaDom, który jest częścią kompleksu hotelowo-konferencyjnego DomAquarée. Ogromne Akwarium umieszczone  na 9 metrowym fundamencie i mające wymiary 16 metrów wysokości, 11,5 metra średnicy wzbudziło niemały zachwyt.
Wyprawa do Berlina dostarczyła wielu wrażeń. Kto wcześniej nie zakochał się w Berlinie, ten z pewnością zrobił to teraz.
 
 
Nagroda za osiągnięcia sportowe
 
25 marca  w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2012/2013.
Miło nam poinformować, że uczeń naszego Gimnazjum Robert Giedrowicz otrzymał z rąk Starosty Żarskiego pana Marka Cieślaka gratulacje i nagrodę pieniężna za osiągnięcia sportowe za rok 2013.
Wyróżniony został również   pan Leszek Banaś – nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole jako organizator imprez sportowych.
Jesteśmy bardzo dumni, że nasze Niepubliczne Gimnazjum uplasowało się na 6 miejscu w kategorii szkół gimnazjalnych w rankingu wyników sportowych!!!
Gratulujemy naszym Sportowcom!!! Jesteśmy z was bardzo dumni!!!
 
Ja to wiem 2014

W czwartek 27 marca w naszej szkole odbyła się piąta edycja Interdyscyplinarnego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Ja to wiem", w którym I miejsce zajął Zachariasz Kowalski z SP1 w Lubsku, II - Maciej Olejnik z także z SP1, a III - Agata Hahn z SP2 w Lubsku. Oprócz rozwiązywania zadań uczniowie mieli możliwość zrelaksowania się podczas występów artystycznych klasy IIIb oraz kabaretu "Seven Heaven". Nie zabrakło także bogatego poczęstunku.
Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się wspólnie z ich sukcesu!!
 
Wizyta na UZ-cie


Dnia 25 marca 2014r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami ZSOiE pod opieką pani Renaty Tetery, Pauliny Anufrowicz, Danuty Kulczyk oraz pana Radosława Ugrynowicza odwiedzili mury Uniwersytetu Zielonogorskiego. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z kierunkami matematycznymi, technicznychnymi i przyrodniczymi.

W trakcie ciekawych wystąpień i pokazów przekazywano młodzieży informacje na temat kierunków, jakie warto studiować ze względu na pogłębiający się deficyt inżynierów na polskim rynku pracy.
Wyjazd odbył się w ramach projektu "Równaj w górę".
 

 
W Wielkim Finale Konkursu Ojczyzny Polszczyzny

Uczennica III klasy Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku – Natalia Pietras – jako jedyna z województwa lubuskiego zakwalifikowała się do Wielkiego Finału Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, którego organizatorem jest Wydawnictwo Nowa Era.  13,14 i 15 marca brała udział w ostatnim etapie dziesiątej edycji konkursu – warsztatach we Wrocławiu. Tam rywalizowała z 43 uczniami z całej Polski. Na Wielki Finał konkursu Natalia pojechała wraz ze swoją nauczycielką języka polskiego – Ewą Zienkiewicz-Franczak.
Konkurs umożliwia rozwijanie zainteresowań i zdobywanie mistrzowskich kompetencji językowych w mowie i piśmie. Obejmuje pisemne i ustne formy wypowiedzi, zakłada zdobywanie wiedzy o języku i praktyczne jej wykorzystanie w sytuacjach oficjalnych (wystąpienie konkursowe przed publicznością) i nieoficjalnych (warsztaty, gry, zabawy, spotkania towarzyskie z rówieśnikami). Honorowy patronat nad konkursem objął profesor Jan Miodek.
 
Czytanie (jest)Warte Zachodu

17 marca w naszej szkole odbył się wojewódzki konkurs Czytanie Warte Zachodu. W etapie szkolnym udział wzięło 12 osób. Aż 9 z nich zakwalifikowało się do II etapu – części pisemnej. Nauczycielki prowadzące: Ewa Zienkiewicz-Franczak i Grażyna Zienkiewicz.
Zawody II stopnia zostaną przeprowadzone 28 marca 2014 r. w godz. 11.00-13.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Zawody II stopnia:
polegają na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu tematów związanych
z problematyką podejmowaną przez lektury wskazane w regulaminie,
sprawdzą umiejętność samodzielnej interpretacji przeczytanych tekstów literackich.

Do zawodów III stopnia zakwalifikują się uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia na II etapie.

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela ucznia

Liczba uzyskanych punktów
(na 30)

1.

Katarzyna Szturomska

1

Ewa Zienkiewicz-Franczak

25

2.

Natalia Pietras

3

Ewa Zienkiewicz-Franczak

25

3.

Weronika Tołłoczko

1

Ewa Zienkiewicz-Franczak

20

4.

Maciej Rozmys

1

Ewa Zienkiewicz-Franczak

18

5.

Amelia Bywalec

3

Ewa Zienkiewicz-Franczak

18

6.

Patrycja Pogorzelska

3

Grażyna Zienkiewicz

17

7.

Aleksandra Gazdowska

3

Grażyna Zienkiewicz

16

8.

Paulina Kubiak

2

Ewa Zienkiewicz-Franczak

16

9.

Julia Kuśmierczyk

3

Grażyna Zienkiewicz

15


 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
20 marca 2014 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbył się etap okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Nasza uczennica, Sylwia Musidlak w w/w olimpiadzie zajęła II miejsce, została nagrodzona dyplomem oraz cenną nagrodą rzeczową.
Gratulujemy !!!
Opiekunem uczennicy jest p. Izabela Pasicka
 
Konkurs biologiczny – podwójny sukces naszych uczennic Natalii i Sylwii
27 lutego 2014 roku obył się w Międzyrzeczu etap wojewódzki konkursu kuratoryjnego z biologii. Udział w nim wzięły dwie uczennice Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży, tj. Sylwia Musidlak oraz Natalia Pietras  i obydwie została laureatkami w/w konkursu, tym samym uzyskała maksymalną liczbę pkt. z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno – przyrodniczej.
 
Gratulacje !!!
Opiekunem uczennic jest Izabela Pasicka


 
Konkurs z geografii
01 marca 2014 roku obył się w Świebodzinie etap wojewódzki konkursu kuratoryjnego z geografii. Udział w nim wzięło trzech uczniów Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży im. Noblistów Polskich w Lubsku. Tydzień później nastąpiło ogłoszenie wyników, Emilia Rutkowska została laureatką w/w konkursu, tym samym uzyskała maksymalną liczbę pkt. z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno – przyrodniczej.
Gratulacje !!!
Opiekunem uczennicy jest Izabela Pasicka
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 45
Joomla free themes created by Lonex.